3 Hatveli Kepli Panel

Türkiye`de Üretilen İlk, Tek Ve Gerçek Kepli Sandviç Panel : Master Panel

Sürekli Hat teknolojisi ile  üretilen  Paneller, halen Türkiye` de üretilen sandviç paneller arasındaki tek Kepli Sandviç Panel olma özelliğini sürdürmektedir.

sandviç panel montajında kullanılan bağlantı elemanlarını, atmosfer etkilerine karşı tamamen örten kep profiline sahiptir. Gece-gündüz, yaz-kış sıcaklık farkları nedeniyle metalde oluşan hareket (genleşme-büzülme), panel montajında kullanılan bağlantı elemanı noktalarında deformasyona neden olabilmekte, bunun doğal sonucu olarak su sızıntısı sorunları ortaya çıkmaktadır.sahip oldukları orijinal kep profili sayesinde % 100 su sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

Poliüretan köpükte şişirici gaz olarak çevre dostu, ozon tabakasına zarar vermeyen N-PENTAN gazı kullanılmaktadır. Poliüretan enjeksiyon en son teknolıji ile 1 nci sınıf sertifikalı boyalı sac veya alüminyum metal arasına bilgisayar kontrolünde otomatik olarak eşit miktarda enjekte edilir.

Poliüretan dolgulu panel prosesinde, metalin üretime girmeden önce, metal işleme, metal ısıtma, laminatör ısıtma gibi Avrupa üretim prosesleri çerçevesinde son derece rijit ve uzun kullanım ömürlü olarak üretilir. Tüm ürünler ISO 9001 üretim prosesi çerçevesinde yapılır ve kalite testlerinden geçirildikten sonra sevk edilir.

Poliüretan dolgulu panel; ortada yalıtım amaçlı poliüretan ile her iki yüzünde metal trapez levha olan çatı ve cephe malzemesidir. Sıva boya gibi kaplamalara gerek kalmaksızın su ve ısı yalıtımı sağlayarak binaların dış kabuğunu estetik bir şekilde oluşturur. 

Sanayi yapıları, askeri yapılar, sosyal yapılar, zirai yapılar, spor tesisleri, şantiye binaları, silolar, hiper marketler, alışveriş merkezleri, soğuk hava depoları, hal binaları gibi taşıyıcı sistemi çelik, ahşap veya prefabrike beton olan tüm yapılarda kullanılır.

Isı yalıtımı için kullanılan polüretanın kalınlığı ise kullanılacağı yerin iklim koşullarına göre belirlenir.